Duben 2010


Chci se lišit !

23. dubna 2010 v 11:43 Media

 Sandra Rosová: Chci se lišit

Sandra Rosová
Neděle 7. března 2010 - v tento den jsme se v Praze sešli na rozhovor se zpěvačkou Sandrou Rosovou. Místem našeho setkání byla kavárna Café Café pod Václavským náměstím, ve které jsme sedmnáctiletou Sandru krátce vyzpovídali. Na sociální síti Facebook má Sandra mnoho fanoušků, jejichž dotazy se často opakují a proto jsme této mladé, sympatické zpěvačce položili některé dotazy za vás.

Kdo je Sandra Rosová?

Sandra pochází z obce Ostravice na Frýdecko-Místecku. Jejím snem je stát se slavnou zpěvačkou nejen u nás, ale také v zahraničí. Sandra na sobě začala pracovat už ve svých dvanácti letech.
Na svém kontě má debutové CD, vystupovala několikrát v televizi. V TV Óčko dvakrát po sobě vyhrála v soutěži Výtah. Její klipy velmi často vysílala slovenská televizní hudební stanice Music Box a také se prezentovala v televizním vysílání na ČT1 v pořadech České hlavičky a na vánočním koncertu Stonožka.
Jaké jsou u Sandry novinky a jak se rodila její cesta vzhůru, to se dozvíte v našem následujícím rozhovoru.
1/ Jak ses dostala ke zpívání a v kolika letech to bylo?
Už jako malá holka jsem chodila do lidovky. Ve dvanácti letech jsem nazpívala první cover studiovou písničku a už o rok později jsem začala dělat opravdovou muziku. Hledala jsem na internetu autory hudby, abych měla vlastní autorskou hudbu.
2/ Kde jsi našla autory hudby a textů?
Ze začátku jsem vše hledala na internetu. Najít autory hudby, kteří se budou bavit s malou holkou, byl velmi velký problém. Do spolupráce jsme se dali s Davidem Freedomem, který byl ochoten mi naslouchat a tvořit muziku, která se mi v té době líbila. Později mě přivedl Ivan Rössler do studia Daniela Hádla, kde pracujeme na nové desce.

3/ Zmínila jsi producenta Ivana Rösslera. Jak jsi se dostala právě k němu?
Najít u nás producenta, který do vás vloží svůj čas, energii a kontakty, je v českých vodách velký problém. Dá se říct, že tady nic nefunguje, ze všech stran se na nás valí pořád ti stejní a nikdo nemá moc velkou chuť kohokoliv podporovat, jelikož je to předem prohraný závod. Měla jsem seznam producentů, které jsem postupně měla v plánu oslovit. Byl mezi nimi i Janis Sidovský, Ivan Rössler, Michal Horáček, Daniel Hádl a další. Jediný, kdo se mne ujal, byl Ivan Rössler, který mě seznámil s českým éterem.

4/ Kde hledáš inspiraci pro svou hudbu a texty?
Nic nehledám (úsměv). Hudba je pro mě vším a do muziky dávám svůj život. Tam je celá má inspirace a proto nová deska bude o vztazích, lásce, zklamání, nevěře, ale také o snad pozitivní budoucnosti.

5/ Jak jsi se dostala do USA?
Byla to asi největší osudová věc v mém dosavadním životě. Po záhadném neúspěchu v anketě Český Slavík, kdy mi jen o 10 hlasů unikl v roce 2008 Skokan roku, jsem si sbalila kufry a jela relaxovat na Silvestra do USA. Na party jsem potkala jednu modelku, kterou jsem zaujala a ta mě představila scaut agentce Deann Foltz. Zúčastnila jsem se castingu, kde se jim zalíbila moje barva hlasu a poté začala připrava na soutěž Stars At Sea, která probíhala na luxusní třináctipatrové lodi v Karibiku.

6/ Jaká byla příprava na soutěž Star At Sea?
V USA je to úplně odlišné, než tady u nás. Tam musíte umět všechno (úsměv). Musíte umět zpívat, moderovat, tančit, odprezentovat monolog, předvádět modeling, zkrátka čím víc se toho naučíte, tím jste použitelnější. V USA chce být skoro každý hercem a vidět se na stříbrném plátně. Je to jeden z mála oborů, kde se uplatní každý - malý, velký, obézní, vychrtlý, všichni zde mají šanci. Proto se do disciplíny Monolog přihlásili úplně všichni účastníci soutěže, tedy všech 375 soutěžících včetně mě. Mile mě překvapilo, že jsem se v tak velké konkurenci dostala až na 3. místo. V ostatních kategoriích jsem naštěstí obstála také - v runwey a modelingu jsem byla druhá a za zpěv s tancem jsem získala rovněž 2. místo. Nakonec jsem získala i cenu nejvyšší, kterou byla cena TOP TALENT Stars At Sea, USA 2009 za ženy a dívky.


7/ Kdo Ti pomohl najít americké autory na Tvou novou desku?
Soutěž mi přinesla spousty kontaktů a dokonce mne oslovil Reynard Pearson, který spolupracuje také s Miley Cyrus. Poslechl si mé songy a doporučil mi americké autory hudby, aby mi desku zpestřili. V prosinci 2009 jsem odletěla na Floridu, kde jsem si byla domluvit spolupráci a dovezla jsem si pár demo snímků do pražského studia Daniela Hádla, ve kterém společně pracujeme na nové desce.
8/ O čem bude Tvá nová deska a v jakém bude stylu?
Stylově se chci lišit od všeho, co se v Čechách produkuje. Žádný rock-pop, který je u nás tak oblíbený. Deska se dokončuje ve stylu elektro pop s českými texty, ale bude zde i jeden anglický bonus a to píseň Call Me, se kterou jsem v USA vyhrála. Bude především o lásce a mém životě. Jsem moc zvědavá, jestli se někdo v textech, které jsem zadala odborníkům dle mých pocitů a prožitků, najde. K desce jsou připravené již dva klipy k písničkám Čas a Stůj. Desku budou provázet ve světě tak oblíbené 3D efekty. Na tento nápad nás přivedl náš Art director Patrik Horváth, který připravuje netradiční obal desky, včetně trojrozměrného plakátu a 3D brýlí.
9/ Jak si hledáš herce do Tvých klipů?
To je různé (úsměv). Nesnáším tlačenky a korupci, nikdy bych neobsadila nikoho, kdo by nesplňoval moje představy. Chci co nejlepší výsledek a tak si scénáře píšu sama, protože jedině já osobně vím, co jsem cítila. Do klipu Čas jsem potřebovala hezkou holku a šikovného kluka. Téma písničky je o mém zažitém vztahu, kdy to můj kluk hrál na dvě strany a měl nás dvě. Tohle právě nesnáším! Kluka pro videoklip jsem objevila na jedné diskotéce v Praze, bude jím Ondra Frýbort. Později jsem se dozvěděla, že je Ondra také modelem. Na hezkou blondýnku jsme uspořádali konkurz na webu a facebooku, kde největší diskuzi vyvolala Dominika Myslivcová. Na Dominice se mi líbí, že na sobě neustále pracuje a že se podobně jako já snaží prosadit. To pro mě bylo rozhodující a i pro Dominiku je to další šance zviditelnit se. Věřím, že tahle spolupráce posune Dominiku i Ondru zase o kousek dále.
10/ Kdy a kde bude videoklip Čas k vidění?
Klip je zrovna ve střižně na Barandově a je na něm stále spousta práce. Určitě bude k vidění na Óčku, YouTube v HD kvalitě a jednáme i s česko-slovenským MTV, kde však rozhoduje o playlistu produkce až v Londýně. Podrobné informace o klipu najdou průbežně fanoušci na mém webu www.sandrarosova.com nebo na sociální síti Facebook  .